Standing Committee List
CPDD Standing Committees
2024 | 2025 | 2026 | |
Joshua Lile, Chair | X | ||
Omayma Alshaarawy | X | ||
Kevin Young Xu | X | ||
Christopher Cunningham | X | ||
Gillinder Bedi | X | ||
Leslie Lundahl | X | ||
Matthew Banks | X | ||
Ellen Geller | X | ||
2024 | 2025 | 2026 | |
William Stoops, Chair | X | ||
Aimee McRae-Clark | X | ||
Mark Smith | X | ||
Gerald Cochran | X | ||
Irene Pericot-Valverde | X |
2024 | 2025 | 2026 | |
Laura Brandt, Chair | X | ||
Jin Yoon | X | ||
Raka Jain | X | ||
Dace Svikis | X | ||
Thiago Fidalgo | X | ||
Suzaily Wahab | X | ||
Erin Winstanley | X |
2024 | 2025 | 2026 | |
Kevin Freeman, Chair | X | ||
Heather Kimmel, Ex Officio | X | ||
Sterling McPherson | X | ||
Kevin Murnane | X | ||
Rhiannon Wiley | X | ||
J. Michael Wilkerson | X | ||
Mance Buttram | X | ||
Kevin Freeman | X | ||
Dustin Stairs | X | ||
Denise Vidot | X | ||
Heather Ward | X | ||
Marc Auriacombe | X | ||
Cecilia Bergeria | X | ||
Abenaa Jones | X | ||
Catalina Lopez-Quintero | X | ||
Carol Paronis | X |
2024 | 2025 | 2026 | |
Stephen Kohut, Chair | X | ||
Will Aklin, Ex Officio | X | ||
Cora Lee Wetherington, Ex Officio | X | ||
Karl Alcover | X | ||
Scott Farnum | X | ||
Cassandra Gipson-Reichardt | X | ||
Priscila Dib Goncalves | X | ||
Oliver Grundmann | X | ||
Maria Parker | X | ||
Joy Scheidell | X | ||
Elise Weerts | X | ||
Caroline Arout | X | ||
Alan Davis | X | ||
Matthew Ellis | X | ||
Juhan Lee | X | ||
Shane Perrine | X | ||
Anne Skinstad | X | ||
Rachel Tomko | X | ||
Jin Yoon | X | ||
Chang-Guo Zhan | X | ||
Shanna Babalonis | X | ||
Yatan Pal Singh Balhara | X | ||
Chuan-Yu Chen | X | ||
Thiago Fidalgo | X | ||
Dustin Lee | X | ||
R. Kathryn McHugh | X | ||
Ty Schepis | X | ||
Kirsten Smith | X | ||
Tory Spindle | X | ||
Yukiko Washio | X | ||
2024 | 2025 | 2026 | |
Sandra Comer, Public Policy Officer | X | ||
X | |||
2024 |
2025 |
2026 |
|
Charles Gorodetzky, Chair | X | ||
2024 | 2024 | 2025 | |
Kelly Dunn, Chair | X | ||
2024 | 2025 | 2026 | |
Leslie Lundahl, Past Chair | X | ||
Pia Mauro, Chair | X |
2024 | 2025 | 2025 | |
Erin McClure, Chair | X | ||
Alicia Allen | X | ||
James Anthony | X | ||
Angela Heads | X | ||
Denise Hien | X | ||
Kamilla Venner | X | ||
Lisham Ashrafioun | X | ||
Lawrence Brown | X | ||
Bradford Fischer | X | ||
Caitlin Martin | X | ||
Suzanne Nielsen | X | ||
Kelly Peck | X | ||
Catherine Striley | X | ||